Як годувати цуценят ?

11.06.2020

Як годувати цуценят - принципи складання раціону

Раціон для годування цуценят від 1 місяця до року складається з урахуванням фізіології вихованців. Тваринам потрібно чимало енергії, щоб рости і правильно розвиватися. У той же час, шлунок цуценяти досить малий. Тому добова норма харчування обов'язково повинна бути розділена на 5-6 раз. Важлива вимога - гарна якість продуктів, оскільки травна система малюка чутлива до погрішностей в раціоні. Процентний вміст мікроелементів, вітамінів і білків для цуценяти і дорослого собаки - різні. Тому раціон харчування тварин різних вікових груп різний.

Не можна годувати тварину з загального столу. По-перше, це питання виховання собак: жебрацтво неприпустимо. По-друге, є чимало продуктів, які не можна давати цуценятам: солодощі, хлібобулочні вироби, трубчасті кістки, річкова риба, жирне м'ясо (свинина), ковбаса. До заборонених продуктів відноситься і коров'яче молоко, оскільки воно засвоюється погано.

Годування з перших днів життя

Перші 2 тижні життя малюкам цілком достатньо материнського молока. Якщо малюки залишилися без матері або з якоїсь причини сука не може годувати цуценят, буде потрібно спеціальне харчування. Частота годування - через 2-3 години. Слабких малюків потрібно вигодовувати за допомогою піпетки кожні 1,5 години. Поживна суміш повинна мати температуру від 38 до 40 градусів. Кращий спосіб перевірити температуру поживного складу - капнути суміш на руку. Вона повинна бути комфортно-теплою, але ні в якому разі не гарячою. Оптимальний варіант для вигодовування цуценят в перші два тижні життя - спеціальні замінники молока сук. Готувати продукт слід в точній відповідності з інструкцією. Годувати цуценят слід тільки свіжоприготованою сумішшю. Пристосування для годування необхідно стерилізувати 5-15 хвилин. Обов'язково потрібно відстежувати вагу новонароджених цуценят і записати кількість їжі, яку вони здатні з'їсти за один прийом. Невелика втрата маси тіла в перші 1-2 дні - норма, потім повинен бути стабільний приріст. Якщо приросту ваги не відбулося, слід терміново звернутися до ветеринара.

Введення першого прикорму

Прикорм слід вводити з третього тижня життя. Цуценятам, які знаходяться на штучному вигодовуванні, перший прикорм вводять з сьомого по десятий день. Вихованця досить злегка потикати мордочкою в блюдечко з їжею. Він швидко зрозуміє, що від нього вимагається. Оптимальний варіант першого прикорму - суміш сирого яйця з козячим молоком. Через 2-3 дні можна запропонувати цуценяті рідку рисову, гречану або вівсяну. При порушенні стулу потрібно замінити крупу на іншу і призупинити введення прикорму на добу.

Обов'язкова частина щенячого раціону - кальцинований сир, який можна приготувати самостійно (на 0,5 л молока 1,5-2 столові ложки хлористого кальцію). Продукт ретельно розминають і розводять сироваткою до стану напіврідкої кашки. Після закінчення 2 тижнів з моменту введення прикорму можна давати цуценяті сире (не морожене! ) м'ясо. Гідні варіанти - яловичина, кролятина або індичка. Свинина, навіть нежирна, — невідповідний корм для малюка. З 6-тижневого віку можна переходити на готовий сухий корм або спеціальні консерви.

Використання сухих кормів: особливості

Цуценятам на штучному вигодовуванні допустимо давати сухий корм з 2 тижнів, коли з'являються перші молочні зуби. Важливо, щоб готовий раціон був обраний відповідно до віку вихованця. Перед годуванням гранули слід залити водою, поки вони не набухнуть. Якщо щеня харчується материнським молоком, то оптимальний вік для введення сухого корму - півтора місяця. Розмір порції залежить від маси тіла і активності. Перевищення норм неприпустимо, оскільки передозування поживних речовин може нашкодити малюкові. Добова норма вказується на упаковці продукції.

Якщо ви вирішили годувати тварину готовою продукцією, важливо не економити на здоров'ї цуценя і не брати дешевий корм. Лікування обійдеться набагато дорожче. У малюка обов'язково повинен бути доступ до чистої питної води. Змішувати натуральне харчування і сухі корми теж не слід: це загрожує проблемами з травленням. З цієї ж причини не слід змішувати харчування різних марок і часто міняти корм. Перевага готових кормів в тому, що вони містять весь набір поживних речовин. Якщо щеня отримує натуральну їжу, необхідна додаткова підгодівля:

  • вітаміни A, D - по парі крапель в день;
  • по 1 таблетці: глюконат кальцію, гліцерофосфат кальцію, фітин;
  • риб'ячий жир - 1 чайна ложка двічі на тиждень.

Кожні 4 місяці дозування збільшують приблизно на 15%. З 6-8 тижні життя можна давати цуценяті ласощі як заохочення (сухарик, спеціальне печиво для собак, палички з різними смаками). Перед тим, як давати малюкові ласощі, слід переконатися, що вони підходять для тієї чи іншої вікової групи.

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll