Зустрічаймо нового члена родини: улюблена домашня кішка

04.02.2022
Зустрічаймо нового члена родини: улюблена домашня кішка

А як це відбулося у Вас?

Ви все узгодили з родиною, зібрали і опрацювали купу інформації, обрали породу, стать, заводчика, визначились з термінами, придбали і підготували все необхідне, навіть обрали конкретний пухнастий клубочок, що переїде і назавжди оселиться у Вашому домі і серцях.

Чи можливо все трапилось спонтанно і Ваше рішення було миттєве за покликом серця – побачили і не змогли пройти повз.

Від Вас щось залежало чи Вас обрали?

Яким би чином у Ваш дім не потрапила кішка/кіт, точно можна сказати одне - відтепер буде багато змін…

Тож трохи загальної інформації:

 • Сімейство котячих дуже велике і поділяється на «маленьких котів» і «великих котів». Домашня кішка належить до групи маленьких кішок.
 • Всі домашні кішки походить від африканського дикого кота, який сьогодні мешкає в більшості районів Африки та західної Азії.
 • На сьогодні відомо понад 40 порід домашніх кішок.
 • Найбільша порода — Мейн Кун, який може досягати в довжину майже 100 см.
 • Кішки можуть рухати своїми вухами незалежно одне від одного.
 • Кішки — ссавці: вони народжують живих кошенят, які харчуються і ростуть за рахунок знайдених поживних речовин в молоці своєї матері.

Кішки — самозабезпечні тварини, їх виживання в дикій природі залежить від здатності полювати на маленьких істот в будь-який час дня і ночі. Будова тіла забезпечує котам безліч можливостей: коти можуть швидко бігати, прискорюватися і уповільнюватися, стрибають, повзають, лазять, балансують, виконують різноманітні акробатичні прийоми, можуть стискатися і витягуватися, володіють миттєвою реакціє.

Неймовірні особливості:  кішки володіють значно гострішим ніж у людини сутінковим зором, у 14 разів кращим ніж у людини нюхом, діапазоном слуху від 30 Гц до 60-65 кГц, здатні розрізняти кислий, солоний, солодкий та гіркий смаки, а також мають особливі тактильні волоски Вібріси, що здатні відчувати коливання потоків повітря.

Зростання та дорослішання: статевої зрілості котики досягають у віці 7-9 місяців, повне фізичне формування відбувається значно пізніше. Тічка у кішки буває весною та восени триває 13-15 діб. Вагітність триває 56-65 днів. Кішки народжують від 4 до 6 кошенят, яких потім годують молоком п’ять – шість тижнів.

Кошенята розвиваються неймовірно швидко у перші чотири тижні життя. У віці 7-10 днів вони відкривають очі, чують, нявкають. З 4 (четвертого) тижня життя кошенята починають гратися, через гру тренують дані природою інстинкти та вдосконалюють навички.

Переїздити до нової родини і дому кошенята готові близько 12-ти тижневого віку.  Незважаючи на фізичну можливість кошеняти обходитися без матері вже у близько 4 тижневому віці, не варто поспішати і забирати кошеня від матері – воно повинне встигнути отримати «початкову освіту».

Як тільки новонароджені кошенята відкривають очі, вони багато чого дізнаються, спостерігаючи і наслідуючи те, що бачать. Вони спостерігають, як їхня мати доглядає за собою, і вправляються вмиватися або точити кігті, коли вона це робить. Граючись з мамою-кішкою та братами і сестрами, кошенята навчаються шляхом постійної практики, наприклад, безпечно та акуратно стрибати, утримувати рівновагу на вузькій штанзі чи балці або м’яко приземлятися після стрибка або падіння, нападати і переслідувати здобич, ховатися, тікати від небезпеки, вчяться комунікувати.

У віці 1 (одного) року вважається, що кішка досягла дорослого стану.

Котяча мова

Коти використовують для спілкування різні способи:

 1. Звук
 2. «Мову тіла» – візуальні сигнали
 3. Нюх (ольфакторна комунікація)
 4. Дотики (Тактильна комунікація)

Тож спробуємо навчитися чути та відчувати наших пухнастих улюбленців!

Коти зазвичай «розмовляють» один з одним, використовуючи мову тіла та запахові маркери.

 • Вони стають більшими, коли хочуть справити враження чи погрожують, і меншими, коли відчувають страх.
 • Збуджений, сердитий або зляканий кіт  - має пухнастий хвіст.
 • Коли кіт махає своїм хвостом туди-сюди – це ознака войовничості та налаштованість на полювання. Не варто в цей час лізти до нього – можна відчути на собі кігті у дії.
 • Вуха переляканого кота лежать пласко, тоді як вуха розлюченого кота стирчать у різні сторони.
 • Кіт, що хоче уваги, треться об господаря, одночасно позначаючи його запахом «ти мій», який люди не можуть відчути.
 • Використовують свої хвости, щоб показати, що вони відчувають: кішка в хорошому настрої тримає хвіст прямо в повітрі, а хвіст, яким махає з боку в бік, означає, що вона збуджена.
 • Кішки використовують свої вуха, щоб показувати свій настрій: якщо вуха спрямовані вперед, кішці цікаво.
 • Кішки, які намагаються привернути увагу дивляться прямо в обличчя господарю.
 • Кішка, що погрожує, стоїть навшпиньки, її  хутро щетиниться, спина вигинається. Через це вона виглядає значно більшою ніж є насправді.
 • Щоб уникнути небезпеки кішка робить себе якомога меншою. Кінець її хвоста хвилюється з боку в бік, а очі широко розплющені, щоб нічого не пропустити.
 • Коли кішка насторожена, її морда досить гладка, вуса спрямовані вперед, її очі широко відкриті і вуха повернуті вперед.
 • Кішка, яка відчуває загрозу, відкладає вуха набік, має дуже великі зіниці та вуса, що стирчать. Вона буде голосно шипіти при наближенні небезпеки.
 • Коли кішка муркоче, це зазвичай дружня ознака - вона хоче, щоб її гладили.
 • Коли кішка піднімає лапу вона погрожує використати кігті.

УВАГА - котик в домі

Кішки - цікаві істоти, які хочуть досліджувати все і ходити всюди.

У приміщенні вони заповзають в усі кутки, стрибають на полиці, підвіконня та шафи, піднімаються на штори.

Переконайтеся, що ваше помешкання буде безпечне для домашнього улюбленця – убезпечте вікна, щоб котеня не змогло випасти або бути защемленим, приберіть у недосяжне місце домашні рослини, які можуть бути отруйними для котика, будь-які миючі та пральні засоби, завжди тримайте зачиненими дверцята пральної та посудомийної машин.

Також пам’ятайте, що вашу кішку ніколи не можна пускати в шафу, де вона може усамітнитися і скористатися як місцем для туалету.

До приїзду кошеняти Вам необхідно приготувати:

 1. Місце для відпочинку котика – наприклад ліжко для котів від Husse, флісова ковдра Husse
 2. Посуд для корму та води – миска для котів подвійна Husse, килимок під миски Husse, контейнер для корму малий Husse
 3. Визначитись з тихим місцем для котячого туалету та приготувати необхідні аксесуари – лоток, наповнювач для лотка та совок Husse.
 4. Забезпечити ваше майбутнє кошеня іграшками як от іграшка для котів від Husse та аксесуарами для точіння кігтів Кігтеточка Krusa, Кігтеточка Knut від Husse.
 5. Потурбуйтеся про якісні засоби для догляду за улюбленцем як от щітка для вичісування двостороння Husse та відповідну до віку косметику.
 6. Підготуйте якісне та збалансоване харчування для вашого улюбленця – ідеально підійде сухий корм для котенят Kattunge від Husse.

Також обов’язково заплануйте візит до ветеринарного лікаря для огляду Вашого улюбленця і складання графіку профілактичних обробок та щеплень.

Домашні улюбленці без сумніву вимагають від нас різного роду витрат: фінансових, фізичних, емоційних, але дарують навзаєм у мільйон разів більше – позитивні емоції, відданість та тепло своїх сердець! Тож любіть своїх вихованців змалечку!

 

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll