Зустрічаймо нового члена родини: улюблена домашня кішка

А як це відбулося у Вас?
Ви все узгодили з родиною, зібрали і опрацювали купу інформації, обрали породу, стать, заводчика, визначились з термінами, придбали і підготували все необхідне, навіть обрали конкретний пухнастий клубочок, що переїде і назавжди оселиться у Вашому домі і серцях.
Чи можливо все трапилось спонтанно і Ваше рішення було миттєве за покликом серця – побачили і не змогли пройти повз.
Від Вас щось залежало чи Вас обрали?
Яким би чином у Ваш дім не потрапила кішка/кіт, точно можна сказати одне - відтепер буде багато змін…
Тож трохи загальної інформації:
- Сімейство котячих дуже велике і поділяється на «маленьких котів» і «великих котів». Домашня кішка належить до групи маленьких кішок.
- Всі домашні кішки походить від африканського дикого кота, який сьогодні мешкає в більшості районів Африки та західної Азії.
- На сьогодні відомо понад 40 порід домашніх кішок.
- Найбільша порода — Мейн Кун, який може досягати в довжину майже 100 см.
- Кішки можуть рухати своїми вухами незалежно одне від одного.
- Кішки — ссавці: вони народжують живих кошенят, які харчуються і ростуть за рахунок знайдених поживних речовин в молоці своєї матері.
Кішки — самозабезпечні тварини, їх виживання в дикій природі залежить від здатності полювати на маленьких істот в будь-який час дня і ночі. Будова тіла забезпечує котам безліч можливостей: коти можуть швидко бігати, прискорюватися і уповільнюватися, стрибають, повзають, лазять, балансують, виконують різноманітні акробатичні прийоми, можуть стискатися і витягуватися, володіють миттєвою реакціє.
Неймовірні особливості: кішки володіють значно гострішим ніж у людини сутінковим зором, у 14 разів кращим ніж у людини нюхом, діапазоном слуху від 30 Гц до 60-65 кГц, здатні розрізняти кислий, солоний, солодкий та гіркий смаки, а також мають особливі тактильні волоски Вібріси, що здатні відчувати коливання потоків повітря.
Зростання та дорослішання: статевої зрілості котики досягають у віці 7-9 місяців, повне фізичне формування відбувається значно пізніше. Тічка у кішки буває весною та восени триває 13-15 діб. Вагітність триває 56-65 днів. Кішки народжують від 4 до 6 кошенят, яких потім годують молоком п’ять – шість тижнів.
Кошенята розвиваються неймовірно швидко у перші чотири тижні життя. У віці 7-10 днів вони відкривають очі, чують, нявкають. З 4 (четвертого) тижня життя кошенята починають гратися, через гру тренують дані природою інстинкти та вдосконалюють навички.
Переїздити до нової родини і дому кошенята готові близько 12-ти тижневого віку. Незважаючи на фізичну можливість кошеняти обходитися без матері вже у близько 4 тижневому віці, не варто поспішати і забирати кошеня від матері – воно повинне встигнути отримати «початкову освіту».
Як тільки новонароджені кошенята відкривають очі, вони багато чого дізнаються, спостерігаючи і наслідуючи те, що бачать. Вони спостерігають, як їхня мати доглядає за собою, і вправляються вмиватися або точити кігті, коли вона це робить. Граючись з мамою-кішкою та братами і сестрами, кошенята навчаються шляхом постійної практики, наприклад, безпечно та акуратно стрибати, утримувати рівновагу на вузькій штанзі чи балці або м’яко приземлятися після стрибка або падіння, нападати і переслідувати здобич, ховатися, тікати від небезпеки, вчяться комунікувати.
У віці 1 (одного) року вважається, що кішка досягла дорослого стану.
Котяча мова
Коти використовують для спілкування різні способи:
- Звук
- «Мову тіла» – візуальні сигнали
- Нюх (ольфакторна комунікація)
- Дотики (Тактильна комунікація)
Тож спробуємо навчитися чути та відчувати наших пухнастих улюбленців!
Коти зазвичай «розмовляють» один з одним, використовуючи мову тіла та запахові маркери.
- Вони стають більшими, коли хочуть справити враження чи погрожують, і меншими, коли відчувають страх.
- Збуджений, сердитий або зляканий кіт - має пухнастий хвіст.
- Коли кіт махає своїм хвостом туди-сюди – це ознака войовничості та налаштованість на полювання. Не варто в цей час лізти до нього – можна відчути на собі кігті у дії.
- Вуха переляканого кота лежать пласко, тоді як вуха розлюченого кота стирчать у різні сторони.
- Кіт, що хоче уваги, треться об господаря, одночасно позначаючи його запахом «ти мій», який люди не можуть відчути.
- Використовують свої хвости, щоб показати, що вони відчувають: кішка в хорошому настрої тримає хвіст прямо в повітрі, а хвіст, яким махає з боку в бік, означає, що вона збуджена.
- Кішки використовують свої вуха, щоб показувати свій настрій: якщо вуха спрямовані вперед, кішці цікаво.
- Кішки, які намагаються привернути увагу дивляться прямо в обличчя господарю.
- Кішка, що погрожує, стоїть навшпиньки, її хутро щетиниться, спина вигинається. Через це вона виглядає значно більшою ніж є насправді.
- Щоб уникнути небезпеки кішка робить себе якомога меншою. Кінець її хвоста хвилюється з боку в бік, а очі широко розплющені, щоб нічого не пропустити.
- Коли кішка насторожена, її морда досить гладка, вуса спрямовані вперед, її очі широко відкриті і вуха повернуті вперед.
- Кішка, яка відчуває загрозу, відкладає вуха набік, має дуже великі зіниці та вуса, що стирчать. Вона буде голосно шипіти при наближенні небезпеки.
- Коли кішка муркоче, це зазвичай дружня ознака - вона хоче, щоб її гладили.
- Коли кішка піднімає лапу вона погрожує використати кігті.
УВАГА - котик в домі
Кішки - цікаві істоти, які хочуть досліджувати все і ходити всюди.
У приміщенні вони заповзають в усі кутки, стрибають на полиці, підвіконня та шафи, піднімаються на штори.
Переконайтеся, що ваше помешкання буде безпечне для домашнього улюбленця – убезпечте вікна, щоб котеня не змогло випасти або бути защемленим, приберіть у недосяжне місце домашні рослини, які можуть бути отруйними для котика, будь-які миючі та пральні засоби, завжди тримайте зачиненими дверцята пральної та посудомийної машин.
Також пам’ятайте, що вашу кішку ніколи не можна пускати в шафу, де вона може усамітнитися і скористатися як місцем для туалету.
До приїзду кошеняти Вам необхідно приготувати:
- Місце для відпочинку котика – наприклад ліжко для котів від Husse, флісова ковдра Husse
- Посуд для корму та води – миска для котів подвійна Husse, килимок під миски Husse, контейнер для корму малий Husse
- Визначитись з тихим місцем для котячого туалету та приготувати необхідні аксесуари – лоток, наповнювач для лотка та совок Husse.
- Забезпечити ваше майбутнє кошеня іграшками як от іграшка для котів від Husse та аксесуарами для точіння кігтів Кігтеточка Krusa, Кігтеточка Knut від Husse.
- Потурбуйтеся про якісні засоби для догляду за улюбленцем як от щітка для вичісування двостороння Husse та відповідну до віку косметику.
- Підготуйте якісне та збалансоване харчування для вашого улюбленця – ідеально підійде сухий корм для котенят Kattunge від Husse.
Також обов’язково заплануйте візит до ветеринарного лікаря для огляду Вашого улюбленця і складання графіку профілактичних обробок та щеплень.
Домашні улюбленці без сумніву вимагають від нас різного роду витрат: фінансових, фізичних, емоційних, але дарують навзаєм у мільйон разів більше – позитивні емоції, відданість та тепло своїх сердець! Тож любіть своїх вихованців змалечку!