Собака на дієті

10.11.2020
Собака на дієті

«Собака на дієті»

«Сісти на дієту» досить звичне висловлювання в наш час тотальної урбанізації та високих технологій, коли для того, щоб отримати продукти харчування або зустрітися з друзями вже не потрібно одягатися, кудись рухатися, добиратися, варто лише простягнути руку до сучасного гаджета і ось тобі їжа під двері, спілкування, відео зв’язок. Але разом з процесами, які відбуваються у людському суспільстві, змінюються й ті, кого ми приручили, а значить несемо за них відповідальність, і ось маємо: нашим домашнім улюбленцям також потрібна дієта. Тож, що відбувається, чому і що з цим робити?

Дієта (від грец. Δίαιτα – стиль життя, режим харчування) – сукупність правил споживання їжі людиною чи твариною. Характеризується такими чинниками як хімічний склад, фізичні властивості, кулінарна обробка їжі, час та інтервали між споживанням їжі.

Дієту тварині призначають коли у її організмі відбуваються певні хворобливі стани. Хтось апелює: у моєї тварини гарне здоров’я, просто часом песику тяжко підійматися по сходах після прогулянки, він просто захекується після пустощів з дітьми, то це ж нормально після фізичної активності! І дійсно ми часто розуміємо, що щось не так, коли вже є прояви, які створюють не комфортну ситуацію не лише для тварин, а й для нас: розлади травлення та стільця, затруднений рух, хромота …

Тож – ожиріння, хвороба порушення вуглеводно-ліпідного обміну, яка характеризується надлишковим відкладанням жиру у підшкірній клітковині та інших тканинах організму.

Ожиріння розрізняють:

 • Екзогенне або аліментарне
 • Та ендогенне або ендокринне

Аліментарне ожиріння виникає внаслідок надлишкового енергетичного живлення та доповнення основного раціону різними ласощами. Накопиченню жирової тканини в організмі сприяють низькі витрати енергії в умовах недостатньої рухової активності (особливо при кімнатних умовах утримання).

Ендокринне ожиріння виникає внаслідок різних захворювань залоз внутрішньої секреції (гіпотиреоз, гіпогонадизм, гіпо- або гіперфункція гіпоталамуса і гіпофіза…).

В цій статті ми зосередимо свою увагу на аліментарному ожирінні. В результаті невідповідності надходження в організм енергетичних речовин (вуглеводів та жирів) та їх витрат на потреби організму, утворений у надлишку жир відкладається у сальнику, підшкірній клітковині та інших тканинах. В крові та тканинах нагромаджуються проміжні продукти обміну жирів, вуглеводів, білків, на стінках судин відкладається холестерин, розвиваються атеро- й артеріосклероз. Надлишкове відкладання жиру у печінці спричиняє її жирову дистрофію.

Важливо знати, що накопичення зайвого жиру в організмі підвищує вірогідність таких захворювань як:

 • захворювання скелету
 • серцеві захворювання
 • рак
 • діабет
 • шкірні захворювання
 • інфекції

Поширеність

За різними оцінками, страждають ожирінням від 22 до 44% собак.

Певну роль у розвитку ожиріння відіграє генетичний фактор: деякі породи мають більшу схильність, тому Ви бачите більше ожирілих собак саме цих порід:

• лабрадор, керн-тер’єр, кокер-спанієль, такса, бассет-хаунд, кавалєр-кінг-чарльз-спаніель, бігль.

Також на ожиріння впливає статевий статус:

 • кастровані самці мають вищу ймовірність захворіти на ожиріння;
 • кастрація суки збільшує ймовірність виникнення ожиріння в два рази.

Симптоми ожиріння:

 • Збільшення маси тіла (стандарти породи)
 • Змінюється форма тіла (з’являється округлість)
 • Погано прощупується ребра і хребет
 • Утворюються складки на спині
 • Тварини менш активні, малорухливі
 • При незначному фізичному навантаженні виникає задишка

Може здаватися, що лікувати ожиріння легко, але на практиці це зовсім не просто. Процес схуднення ускладнюється психологічними аспектами.

 

Що ж робити?

 1. Використовувати низькоенергетичну дієту (раціон не повинен містити більше ніж 10% жиру).
 2. У раціоні повинно бути багато клітковини, оскільки клітковина викликає відчуття насичення за рахунок наповнення шлунку.
 3. Збільшити фізичні навантаження

Дуже важливо бути обізнаним та небайдужим до таких проблем, розуміти ризики, пов’язані зі схильністю домашнього улюбленця до ожиріння.  

Якщо споживання енергії нижче за витрату енергії, жири в організмі спалюються.

 

Скільки корму слід давати?

Для досягнення оптимальної маси тіла давайте корм так, щоб він забезпечував 60% енергетичних потреб.

Для визначення оптимальної ваги тварини потрібно орієнтуватися на фізичний стан та породні стандарти. Ідеальний фізичний стан характеризується такими ознаками: ребра легко прощупуються, але їх не видно; талія помітна за ребрами, якщо дивитися зверху; підтягнутість живота помітна, якщо дивитися збоку.

Зважуйте собаку щотижня і записуйте значення ваги.

 

Приклад, який має показати Вам, як обчислити кількість корму з метою схуднення:

Наприклад: лабрадор, який страждає ожирінням, фактична вага 46 кг.

Оптимальна вага 35 кг.

На даний момент власник годує 46 х 10 г = 460 г/день.

Ця кількість корму, розрахована, виходячи з фактичної ваги собаки.

Стратегія годування, яка рекомендована для схуднення:

Вам потрібно розрахувати кількість корму, виходячи з ОПТИМАЛЬНОЇ ВАГИ, а не з фактичної ваги. Також потрібно давати лише 60% щоденної норми, як, наприклад, розраховано нижче:

Давайте 60% щоденної потреби в кормі до отримання оптимальної маси тіла:

60% х (35 кг х 10 г) = 60% х 350г = 210 г/день!!!

Зміна принципу годування в період схуднення.

Перехід на нову дієту та об’єми корму має бути поступовим. Кількість годувань рекомендується збільшити, адже Вам потрібно уникати ситуації, коли собака голодний. Цього можна досягнути, розділивши загальний добовий раціон на щонайменше 4 прийоми їжі на день.

Також варто звернути увагу на сухі корма, що містять у своєму складі L-карнітин, який сприяє виведенню жирової тканини. У собак із ожирінням добавки L-карнітину стимулюють окислення жирів в організмі. Звичайно, це можна отримати лише у поєднанні зі зменшеним споживанням їжі та підвищеними фізичними навантаженнями, щоб збільшити енергетичні потреби собаки. З цієї причини L-карнітин додають, наприклад, до спеціалізованого корму для стерилізованих собак та іншого легкого / дієтичного корму. Сухі корми для тварин Husse мають серію Light, яка планується до продажу вже наступного року.

 

 

Husse – високоякісні корми Супер Преміум класу зі Швеції. Шведська якість вже в Україні! Шведські корми для собак та для котів Husse.

Всі права збережені. Перепублікація дозволяється лише за письмового дозволу компанії Husse.

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll