Протеїн в собачому кормі - для чого він потрібен?

26.06.2020
Протеїн в собачому кормі - для чого він потрібен?

Протеїн в собачому кормі - для чого він потрібен?

Не потрібно бути професійним біологом, щоб знати, що білок - основний будівельний матеріал як для людського, так і для тваринного організму. Складові частини білків - амінокислоти — подібні до цеглин, з яких будуються різні типи тканин. Тому протеїни в раціоні собак мають велике значення. Брак білків загрожує виснаженням (аж до кахексії), появою набряків, гормональними порушеннями.

Типова помилка багатьох власників собак в тому, що вони вважають, нібито існує якась різниця між словами «білок» і «протеїн». Насправді, ніякої різниці немає. Ці слова означають одне і те ж. Друга, не менш поширена помилка, вважати, що найшкідливіші корми — з нестачею білка. Це вірно лише частково, оскільки вміст протеїну має бути оптимальним. Надлишок його не менш небезпечний, оскільки загрожує артрозами, артритами та іншими суглобовими захворюваннями, а також проблемами з печінкою і нирками. Середня кількість протеїну на 1 кг маси тіла дорослої собаки становить 4,5 г. Для цуценят цей показник є удвічі більшим. Високі вимоги пред'являються і до якості білка. Амінокислотний склад повинен бути повноцінним. Наведені цифри є усередненими. Наприклад, мисливським, службовим собакам, а також північним робочим породам (хаскі, маламути) білка буде потрібно на 30% більше. Те ж саме стосується вагітних сук. Що ж до вихованців, які відновлюються після різних захворювань, оптимальний вміст протеїну в їжі визначає ветеринар. Отже, який протеін для собак кращий?

Амінокислотний склад раціону: чому це так важливо?

Для собак, так само як і для інших тварин, важливі не тільки протеїни як такі, а й їх амінокислотний склад. Саме амінокислоти регулюють різні життєво важливі процеси в організмі.

Лізин є складовою частиною майже всіх білків. Основним його джерелом є продукти тваринного походження. Найменше лізину міститься в злакових. Ця амінокислота регулює репродуктивну функцію як у сук, так і у псів, бере участь у формуванні пігменту, який фарбує шерсть тварин, сприяє засвоєнню кальцію, регулює жировий обмін. Лізин також бере участь у функціонуванні ендокринної та нервової системи.

Метіонін бере участь у формуванні відкладення жиру в м'язах, необхідного для нормальної життєдіяльності собаки. Недолік метіоніну призводить до м'язового виснаження, проблем з печінкою, зниження рівня гемоглобіну в крові. Однак і надлишок цього з'єднання теж є небезпечним.

Цистин - амінокислота, яка бере участь в білковому і вуглеводному обміні, здійсненні окислювально-відновних процесів, поглинає УФ-промені. Недостатність цистину призводить до хвороб печінки та зниження імунітету до інфекцій.

Протеїн в складі корму: як правильно організувати харчування собаки?

Собаківники-початківці часто задають питання: чи не зашкодить вихованцю надлишок білка в кормах для тварин? Якщо собака здорова, то надлишок білка буде шкідливим. Організм у кращому випадку сам регулює необхідну кількість протеїну, перетворюючи його в енергію або білок. Надлишок виводиться за допомогою видільної системи. Зовсім інша справа, якщо у тварини проблеми з нирками. Крім того, це найдорожчий компонент кормів, зайві витрати нікому не потрібні. Тому компанії, які займаються випуском кормів, виробляють продукцію з оптимальним вмістом білка. Є розповсюджений міф про те, що раціон, у якому вміст білка підвищений, є шкідливим для собак із зайвою вагою. Насправді, його енергетична цінність менша, ніж у звичайного корму. Водночас, собака насичується й почуває себе чудово. Вага поступово зменшується за рахунок зниження кількості калорій, які споживаються. Це найкращий варіант для поступового схуднення собаки до норми.

Вибираючи корм для улюбленця, важливо ознайомитися з його складом. Перший варіант покупки найкращого раціону - продукція, яка користується гарною репутацією у собаківників, відповідним розмірам і породним особливостям вихованця. Велика частина власників собак вчиняє саме так, і вихованці відчувають себе цілком здоровими. Якщо ж у собаки є особлива потреба організму у протеїнах, етикетку корму доведеться читати особливо уважно. Читаючи склад раціону, можна в першому наближенні оцінити ступінь його корисності. Якщо в його склад входить ягня або курка, це оптимальний за ступенем засвоюваності білок. Найгірші варіанти - це субпродукти і кісткове борошно. Розглядати злаки як джерело білка не можна, оскільки собака - хижак від природи. Це, скоріше, джерело вуглеводів. У продажу є варіанти цілком збалансованого харчування для тварин.

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll