Особливості харчування літніх тварин

27.09.2021
Особливості харчування літніх тварин

Одним із аспектів при підборі корму для домашніх тварин, а саме котів та собак, є вік тварини. Про сам процес старіння та що відбувається ми розповідали в минулій статті, тож давайте більш детально зупинимося на харчуванні та його особливостях.

З віком у тварин змінюється швидкість обміну речовин, кількість та якість ферментів необхідних для травлення, а також, що не менш важливо, з’являються певні проблеми зі здоров’ям такі як: проблеми із зубами, ожиріння, хвороби серця, нирок, печінки та підшлункової залози.

Багато проблем, актуальні у контексті харчування літніх тварин через їх вплив на енергетичні потреби та вимоги до поживних речовин. Наприклад, дегенеративні зміни у суглобах (як наслідок, тварина намагається менше рухатися) - зниження енергетичних потреб. При наявності специфічних порушень має бути консультація ветеринарного лікаря з призначення спеціальної дієти чи додавання вітамінно-мінерального комплексу.

Зміни в системі травлення, насамперед, втрата зубів і захворювання ясен, можуть перешкоджати споживанню їжі. У випадку дуже старих собак відчуття смаку та/або нюху може зменшитися, тому потрібно забезпечити більшу смакову привабливість корму для належного споживання енергії та поживних речовин. Текстура(сухий, вологий) корму може відігравати важливу роль для забезпечення достатнього споживання їжі. Часто відбувається загальне зниження травної здатності (зниження травлення жиру у котів).

Зміни в енергетичному обміні - функціональні обмеження різних систем органів (наприклад, серця, нирки), зниження фізичної активності, збільшення або зниження жиру в організмі, зниження маси тіла і ендокринні зміни у щитовидній залозі через хворобу - впливають на весь організм. У більшості випадків збільшення віку пов'язане із зниженням енергетичних потреб.

У дослідженні на Лабрадорах, результати показали, що обмеження на 25 % при споживанні їжі збільшує середню тривалість життя і затримує появу ознак хронічного захворювання.  Ще одна перевага обмежувального розподілу енергії є нижча тенденція до остеоартриту.

Оптимальний стан тіла (струнке тіло) є одним з основних чинників підтримки здоров‘я з віком. Тому важливо слідкувати та відповідним чином коригувати добові норми корму для підтримки оптимального стану організму.

Вимоги собак старшого віку до енергії та поживних речовин:

Енергія – варто постійно регулювати кількість енергії для підтримання оптимальної ваги та стану організму(не допускати набору зайвої ваги та сильного схуднення). Старші собаки ризикують отримати зайву вагу та ожиріння з усіма супутніми проблемами зі здоров'ям. Зміни в діяльності можуть впливають на енергетичні потреби. Помірне споживання енергії та оптимальний стан організму в молодшому віці пов'язаний з кращим здоров'ям та меншою поширеністю та тяжкістю метаболічних порушень у старшому віці. Недостатня вага виникає при низькому споживанні їжі у дуже старих кішок і собак (> 12 років), наприклад через проблеми із зубами або при функціональних розладах.

Білки - запас білка повинен відповідати рекомендаціям по годівлі літніх собак і повинен запобігати схудненню. При зниженні споживання їжі у літніх собак дієта повинна містити більшу концентрацію(високо засвоюваного) білка для задоволення потреб організму і затримки вікових втрат маси тіла, за винятком випадків специфічних захворювань (на запущених стадіях) котрі вимагають кількісних або якісних коригувань постачання білка. Білок повинен забезпечувати достатній рівень незамінних амінокислот.

Жир – особлива увага приділяється забезпеченню достатньої кількості та правильним співвідношенням поліненасичених жирних кислот омега-3, 6.

Волокна - дієти для собак старшого віку повинні містити достатню кількість грубої клітковини для забезпечення належної перистальтики кишківника. І розчинні  і нерозчинні волокна позитивно впливають на здоров’я, включаючи забезпечення субстратами мікрофлори кишечника.

Мінерали - конкретні дані про норми для собак старшого віку не визначені, тому вважається, що кількість мінеральних речовин не повинна перевищувати рекомендації для дорослих. Кальцій і фосфор та їх співвідношення повинні бути дотримані. Мінеральні речовини мають бути у біодоступних формах.

Решта елементів – цинк (відіграє важливу роль для функціонування багатьох систем організму, включаючи імунну),селен(цілісність м’язів та антиоксидантний захист), йод(для функціонування щитовидної залози), мідь – в межах встановлених рекомендованих норм.

Вітаміни - запас вітамінів повинен відповідати рекомендаціям для підтримання обміну речовин. Постачання може збільшитися, коли очікується зниження поглинання та/або збільшення втрат.

Особливу увагу потрібно приділити кількості їжі та графіку годування. Щоденний раціон потрібно давати фіксованими порціями 2-3 рази на день в один і той самий час. Можна залити суху їжу теплою водою для покращення споживання.

Обов’язково забезпечуйте своїх літніх тварин свіжою, чистою питною водою у вільному доступі.

Husse зовсім недавно розширив лінійку сухого корму для собак і котів похилого віку та пропонує наразі наступні товари:

SENIOR MINI (СЕНЬЙОР МІНІ) - повнораціонний корм для літніх собак малих порід, що містить лише найкращі інгредієнти з високою засвоюваністю та харчовою цінністю. Він спеціально розроблений для задоволення потреб у харчуванні літніх собак. Ідеальний корм для підтримки гарної фізичної форми літніх собак. Низький вміст жирів допомагає контролювати вагу вашого улюбленця. Збагачений хондроїтином і глюкозаміном для підтримки суглобів та таурином для підтримки роботи серця. Невеликий розмір гранул корму підходить для щелеп малих та міні порід.

SENIOR (СЕНЬЙОР)  - повнораціонний корм, що містить найкращі легкозасвоювані інгредієнти з високою поживною цінністю. Він спеціально розроблений для задоволення потреб у харчуванні літніх собак. Ідеальний корм для підтримки вашого улюбленця в чудовій формі, адже низький вміст жирів у кормі допомагає контролювати його вагу. Senior збагачений хондроїтином та глюкозаміном для підтримки суглобів і таурином для підтримки серця. Підходить для середніх і великих порід.

LYNX SENIOR (ЛІНКС СЕНЬЙОР) - повнораціонний гіпоалергенний корм на основі курки та картоплі. Має беззернову та низьковуглеводну формулу. Спеціально розроблений для задоволення харчових потреб літніх котів та для підтримки їх у гарній формі. Знижений вміст жирів допомагає контролювати вагу тіла. Збагачений глюкозаміном, який піклується про суглоби та рухливість кота і таурином для підтримки роботи серця; із додаванням вітаміну С для підтримки імунної системи.  Екстракт юки у складі корму усуває неприємний запах випорожнень.

EXCLUSIVE LIGHT (ЕКСКЛЮЗИВ ЛАЙТ) - повнораціонний корм для менш активних, з надлишковою вагою або літніх котів. Корм на основі курки з оптимальним балансом білків та жирів забезпечує повноцінне харчування, дозволяє контролювати вагу і підтримувати гарну форму. Доданий для стимулювання спалювання жиру L-карнітин підтримує м’язову масу. Підходить для котів з чутливим травленням.  Екстракт юки у складі корму усуває неприємний запах випорожнень.

Турбота та якісне здорове харчування помножені на Вашу любов здатні забезпечити багато часу разом з Вашими домашніми улюбленцями незважаючи на вік!

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll