Коти інші: чим харчові потреби котів відрізняються від потреб собак

15.04.2020
Коти інші: чим харчові потреби котів відрізняються від потреб собак

Вчені вважають котів виключно м’ясоїдними тваринами, а собак вважають всеїдними. Обидва види відносяться до класу ссавців та ряду хижі, але між ними є різниця. Коти не можуть вижити, якщо не споживають в якійсь формі м'ясо. В той час як собаки здатні виживати лише на рослинній їжі; їм не потрібно вживати м’ясо. Але завжди майте на увазі, що собаки почувають себе найкраще, коли їдять м’ясо – за природою вони переважно м’ясоїди. Тільки тому, що за визначенням вони є всеїдними (можуть перетравлювати та використовувати рослинні та тваринні джерела харчування), це не означає, що виключно рослинна дієта є хорошим джерелом живлення для собаки. Дуже багато собак страждають від недоїдання, харчуючись дешевими кормами на основі зернових. Корми для котів на основі зернових– ще гірша дієта!

Тож правильний підхід полягає в наступному, коти –м’ясоїдні тварини, собаки – всеїдні, але обидва види еволюціонували як мисливці за іншими тваринами у відповідності зі своєю природою і є м'ясоїдами.

Існують численні хімічні речовини, необхідні котові, щоб підтримувати життєдіяльність. Ці речовини, деякі з них мають дуже складні хімічні формули, а деякі – базові та прості, повинні забезпечуватись шляхами внутрішніх хімічних реакцій в організмі. Як і інші живі рослини та тварини, коти можуть виробляти більшість необхідних речовин на хімічній фабриці власного організму. Наприклад, вітамін С –необхідний нам, ссавцям, для забезпечення життєдіяльності нашого організму. І собаки, і коти виробляють більшість необхідного їм вітаміну С на хімічній фабриці свого організму –у печінці. Ми, люди, не виробляємо достатньої кількості вітаміну С у своєму організмі, тож, щоб залишатися живими, нам доводиться знаходити вже готовий вітамін С, вироблений десь у нашому навколишньому середовищі, збирати, зберігати його, а потім споживати з їжею. Без вітаміну С ми б померли.

 

Собакам і котам не потрібно турбуватися про збирання, збереження та вживання в їжу преформованного вітаміна С. Їм не треба переживати за те, де їм взяти свій наступний грейпфрут, тому що вони виробляють весь необхідний вітамін С на  власній хімічній фабриці .

 

З іншого боку, є численні поживні речовини та хімічні речовини, яких потребують коти, які вони можуть отримати, лише поїдаючи тканини тваринного походження. Тобто їм потрібно полювати на інших живих істот, в організмі яких виробляються незамінні хімічні речовини, яких коти не мають! По необхідності, коти розробили способи полювання, захоплення та поїдання цієї здобичі, щоб «позичити» поживні речовини в тих, на кого вони полюють.

Нижче наведено лише декілька невидимих, але все ще дуже реальних відмінностей у біохімії котів та собак. Ознайомтесь і ви ще більше переконаєтесь, що коти відрізняються від собак!

 

Вітамін A

Також має назву ретинол, цей вітамін потрібен для функціонування клітин як у котів, так і у собак.

  • Коти - виробляють його мало, або взагалі не виробляють ферментів, які перетворюють каротеноїди, що виробляються рослинами. Вони повинні вживати з їжею підготовлений активний вітамін А (тобто вітамін А, який вже був трансформований з каротиноїдів у його активну форму якоюсь іншою істотою, такою як миша чи кролик). Це хороший приклад того, чому він потрібен котам.
  • Собаки - мають ферменти у слизовій оболонці кишківника, які трансформують рослинні каротиноїди і перетворюють їх у активний вітамін А.

 

Ніацин

Незамінний вітамін В (незамінний в тому сенсі, що має споживатись з їжею, і не може вироблятись хімічною фабрикою організму)

  • Коти – можуть отримувати ніацин тільки з їжею у вигляді преформованого вітаміна. Не можуть перетворювати триптофан у ніацин.
  • Собаки – отримують ніацин двома способами. Перший – шляхом перетворення харчової амінокислоти, що називається триптофан, у ніацин, а другий – через споживання преформованного ніацину.

 

 Аргінін

Амінокислота – це «будівельні блоки» для білків. Аргінін – життєво важливий для виконання величезної кількості функцій хімічною фабрикою організму. За відсутності аргініна вся хімічна фабрика піде страйкувати!

  • Коти – надзвичайно чутливі до виникнення найменшого дефіциту аргініну, їх організм неспроможний виробляти власний аргінін. Коти потребують багато білка, а аргінін залучений у процеси лііквідації залишків протеїнів так, щоб вони не забруднювали цілу хімічну фабрику організму!
  • Собаки–не дуже чутливі до низького вмісту аргініну у харчуванні, вони виробляють ферменти, які можуть допомогти виробляти аргінін.

 

Таурин

Амінокислота, що не входить у склад білка. Проте широко представлена у більшості тканин тіла. Таурин необхідний для нормального функціонування серця, сітківки ока, міститься в жовчі, а також відіграє важливу роль у репродуктивній функції.

  • Коти – повинні споживати з їжею преформований таурин. А оскільки він відсутній у тканинах рослин, то коти повинні їсти м’ясо, щоб отримувати таурин. Отож, таурин незамінний  компонент дієти котів.І знову ж таки, на фабрику організму має постачатись м’ясо, щоб з нього можна було витягнути таурин.
  • Собаки – виробляють власний таурин на хімічній фабриці свого організму.

 

Фелінін

Це сполука, яка утворюється з сірковмісної амінокислоти – цистеїну.

  • Коти – мають значно вищі потреби у сірковмісних амінокислотах, аніж інші ссавці, і в той же час є єдиними живими створіннями, організм яких продукує фелінін. Невідомо, яку роль відіграє фелінін у функціонуванні хімічної фабрики організму, однак як і на всіх хімічних фабриках, відходи яких продукують неприємні запахи, фелінін, присутній у сечі самців котів, попереджає сусідів, що фабрика не спить і працює!
  • Собаки – Це поняття не застосовується до собак.


Харчовий білок

Коти лише мінімально спроможні до ферментної адаптації ферментів печінки, які розщеплюють білки, це відрізняє їх від більшості травоїдних та всеїдних. Це пояснює, чому коти мають надзвичайно високу потребу в білках порівняно з багатьма іншими ссавцями.

 

Арахідонова кислота

Незамінна жирна кислота, що відіграє життєво важливу роль у переробці жирів і виробництві енергії.

  • Коти – не можуть виробляти арахідонову кислоту, навіть за наявності необхідної лінолевої кислоти. Причина, по якій коти не можуть виробляти арахідонову кислоту з лінолевої кислоти, полягає в тому, що хімічна фабрика котів (печінка) не містить фермент дельта-6-десатуразу, яка відповідає за перетворення лінолевої кислоти в арахідонову кислоту. Розкажіть про це своїм друзям – власникам котів. Розкажіть їм, що печінка котів не містить фермент дельта-6-десатуразу і вони подумають, що ви отримали докторську ступінь по біохімії!
  • Собаки – можуть продукувати власну арахідонову кислоту, якщо вони отримують в достатній кількості лінолеву кислоту, споживаючи відповідні жири. Таким чином, ми можемо сказати, що арахідонова кислота не є незамінною жирною кислотою для собак.


Піст і голодування

  • Коти – не надто ефективно запасають жир для забезпечення енергетичних потреб, і по суті, для отримання енергії розщеплюють тканини, що не містять жир. Це порушує роботу внутрішньої хімічної фабрики і може призвести до такої котячої хвороби як ліпідоз печінки в котів або жирова печінка котів. Ніколи не переводьте на голодну дієту товстих котів, це може вивести з ладу всю фабрику.
  • Собаки – можуть витримувати тривалий піст і використовувати для отримання енергії внутрішні запаси жиру.

Отже, ви маєте уявлення про деякі невидимі процеси, що відбуваються у нашого друга-кота. Повинно бути очевидним, що високоякісна м’ясна дієта є просто обов'язковою для здоров’я кота. Не існує вегетаріанської дієти для котів! А годувати свою кішку домашньої стряпнею з м’яса може бути просто катастрофою. Найкращим способом вирішити цю проблему – знайти якісний м’ясний корм для котячих.

Чи можу я годувати свого кота собачим кормом?

Коти – це не маленькі собаки. І харчові потреби котів не такі як в собак. Наприклад, коти мають більші потреби у білках. У дієті кота повинна бути присутня така амінокислота як таурин, в той час як організм собак вироблє таурин самостійно. В кота, в дієті якого відсутній таурин, можуть розвинутись серйозні серцеві захворювання та інші проблеми зі здоров’ям. Практично у всі корми для котів сьогодні додають таурин.

Ваш кіт потребує іншу форму вітаміну А – не таку, як собаки. Собаки можуть використовувати бета-каротин в якості джерела вітаміну А, а коти не можуть. Ваш кіт не може продукувати таку жирну кислоту як арахідонова кислота, яку необхідно додатково включати у дієту кота; в той же час для собак це не є незамінною жирною кислотою. По суті, якщо ваш кіт буде їсти багато собачого корму, то він буде позбавлений великої кількості необхідних йому поживних речовин. Щоб підтримувати здоров’я вашого кота на належному оптимальному рівні, переконайтесь, щоб він харчувався якісним котячим – не собачим – кормом.

 

Husse – високоякісні корми Супер Преміум класу зі Швеції. Шведська якість вже в Україні! Шведські корми для собак та для котів Husse.

Всі права збережені. Перепублікація дозволяється лише за письмового дозволу компанії Husse.

Завантажити прикріплений документ

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll