Чи слід дозволяти нашим собакам лизати нас?

23.02.2021
Чи слід дозволяти нашим собакам лизати нас?

Ризиковані поцілунки ... Чи слід дозволяти нашим собакам лизати нас?

Впевненні, що більшість власників навіть не задумуючись відповіли б – так. Адже ми всі дуже любимо своїх домашніх тваринок.

Але наразі ми хочемо запропонувати дослідження, які можуть змусити вас переосмислити цю позицію та довести, що собачі поцілунки можуть бути не зовсім гарною ідеєю.

Якщо ви власник собаки, ви чули міф про те, що рот собаки чистіший, ніж у людини ... і ви також чули, що це абсолютно помилково. Погодьмось, всі ми знаємо, як наші собаки користуються язиком. Вони їдять мотлох на вулиці, мертвих тварин у дворі, а іноді і власні фекалії. Навіть найвідповідальніший власник собаки не може спостерігати за своєю собакою цілодобово.

Чи може їх рот бути без мікробів? Певне, що ні.. Якщо ви дозволяєте своїй собаці лизати вас, ви ризикуєте отримати інфекцію та шлунково-кишкові розлади.

Capnocytophaga і Pasteurella - це бактерії, які живуть у ротовій порожнині деяких собак і котів. Вони можуть викликати серйозну інфекцію, потрапивши у рану або кров. Паразити, такі як Giardia та Cryptosporidium, передаються через фекалії і викликають діарею. Отже, якщо ваша собака їсть фекалії або просто любить лизати себе, ці паразити (та інші) можуть бути в їх роті. А вони можуть передати їх вам. Salmonella та Campylobacter, поширені причини харчових захворювань, також можуть жити в роті вашої собаки. Обидві бактерії можуть передатися від собаки людині.

Але ось у чому річ, ці бактерії та паразити рідко завдають шкоди здоровим дорослим. Отже, здорові люди можуть продовжувати дозволяти своїм собакам лизати себе, якщо вони розуміють усі ризики.

Однак є люди, яким не варто контактувати зі слиною собаки:

- діти до 5 років,

- люди похилого віку та будь-хто з порушеною імунною системою.

- люди, що проходять хіміотерапію, вагітні, люди що мають реципієнт органу або люди, що страждають на цукровий діабет або ВІЛ / СНІД.

Якщо ви відноситесь до однієї з категорій, це означає, що собакам не можна лизати вас всюди на вашому тілі, а не лише ваше обличчя. Якщо ваша собака подарує вам слинявий поцілунок, обов’язково вимийтеся водою з милом. Слина собаки не має навіть поряд бути поблизу вашої відкритої шкіри. Навіть те, що собаки облизують обличчя дітей, які мають акне, є ризиком. Прищі є отворами на шкірі і сприйнятливі до зараження.

У той же час ми, як власники собак, усвідомлюємо, що відкритий поріз на нашій шкірі є магнітом для язика нашої собаки. Вони інстинктивно хочуть вилизати кров з відкритого порізу. Це поведінка, яка захищає постраждалу собаку в дикій природі, оскільки запах крові привертає увагу хижаків. І тому може бути проблемою тримати вашу собаку подалі, якщо у вас кровотеча. Але ви мусите! І якщо тварина все ж облизала пошкоджену шкіру - промийте рану водою з милом.

Крім того, якщо ви думаєте, що можете уникнути бактерій з рота собаки, поцілувавши їх у маківку чи десь ще на тілі… подумайте ще раз. Собаки вилизують все тіло, а це означає що бактерії залишаються на шерсті. А бактерії з вух або інших частин тіла, які вони дряпають, залишаються також на маківці. Насправді, якщо ви граєтесь з собакою, навіть старий м’яч або іграшка переповнені бактеріями від їх слини. Ви піддаєтесь тим самим ризикам. Якщо ви не помиєте руки після гри, а потім будете їсти, то це буде теж саме, якби ваш собака поцілував би вас.

Логічно з цієї статті дійти до висновку, що укус собаки зробить вас сприйнятливими до тієї ж бактерії. І це також правда. Якщо вас вкусили, обов’язково вимийте місце укусу та стежте за тим, щоб не було інфекції.

Знайте також, що існує зв’язок між поцілунками собак та ризиком бути вкушеним. Деякі собаки не люблять цілувати або отримувати поцілунки. А деяким собакам не подобається коли ваше лице дуже близько до них. Вони відчувають загрозу. Отже, якщо ви або ваші діти бажаєте поцілувати обличчя вашої собаки, а вашій собаці це не подобається, вони можуть вкусити. Більшість укусів серед дітей трапляються в голову і шию.  Для цього є багато причин. Ми впевнені, що деякі з цих укусів трапились через те, що дитина нахилялася дуже близько до собаки. Собаки, які не хочуть поцілунків, можуть відступити, відвести погляд або облизатися. Побачте попередження - відступить.

То що робити люблячій людині з собачими поцілунками? Будьте відповідальним власником домашніх тварин.

Будьте впевнені, що ваша собака принаймні щорічно бачить ветеринара і перевіряється на наявність глистів та інших паразитів. Не дозволяйте їм їсти сміття. Якщо ваша собака має ознаки хвороби, зверніться до ветеринара. І не дозволяйте діареї проходити без лікування.

Для багатьох собачі поцілунки - це частина радості від володіння собакою. Власники собак, вважають, що ці поцілунки - це спосіб собак виявляти нам любов… навіть якщо це не так.

Тому, скоріш за все, вам не захочеться уникати собачих поцілунків, але при цьому закликаємо вас бути мудрішими щодо небезпек пов’язаних зі здоров’ям та оцінювати можливі ризики.

 

Ви повинні увійти в систему, щоб залишити коментар.

натисніть тут увійти в систему

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll