Беззернові корми для котів та собак

30.06.2021
Беззернові корми для котів та собак

Беззернові корми для котів та собак: це тренд, маркетинговий хід виробників чи дійсно, щось принципово нове у годівлі домашніх тварин?

Давайте розберемося разом.

Основні харчові елементи корму – це білки, жири, вітаміни, мінерали, вуглеводи, клітковина та вода/рідина. Звідки тварини можуть отримувати ці основні елементи?

 • Джерела харчового білка -  м'ясо, яйця, горіхи, зерно, боби і молочні продукти.
 • Джерела жирів — вершкове масло, рослинні олії, жири тваринного походження, маргарин, смалець, сир.
 • Джерела вуглеводів – пшениця, рис, картопля, кукурудза, тощо.
 • Джерела вітамінів - всі основні групи харчових продуктів - овочі, фрукти, м'ясо, риба, молочні продукти, яйця. Крім того, деякі вітаміни, такі як K і H, синтезуються кишковою мікрофлорою, а вітамін D утворюється в шкірі під впливом ультрафіолетового випромінювання.
 • Джерела мінералів – їжа рослинного, тваринного походження та питна вода.
 • Джерела клітковини -  фрукти, овочі, цільнозернові продукти, горіхи, насіння, соя та боби. 

Як правило, наявність у кормах для котів та собак білку, жиру, вітамінів та мінералів не викликає у господарів питань – однозначно корисно та потрібно.

Зовсім інша річ вуглеводи, наявність яких у раціонах котів та собак, як хижих тварин, все частіше, останнім часом, ставиться під сумнів. Бо ж де, мовляв, хто бачив у природі, щоб хижі тварини жували рослини та зерно – будова зубів та шлунково - кишкового тракту не підходяща та й взагалі: «хижакам – м’ясо!».

У дикій природі тварини вільні розпоряджатися своїм життям на свій розсуд і відповідно всі свої потреби як то харчування і т.і. вони задовольняють самостійно і вуглеводи у їх раціоні точно присутні. Домашні тварини такою свободою не володіють і повністю залежні від своїх господарів, тож, перед тим як сліпо наслідувати тенденції чи поради друзів, що з’являються, варто ретельно дослідити всю наявну інформацію, критично її осмислити та зробити власні висновки.

Тож вуглеводи…

 • Назва «вуглеводи» заснована на тім, що в хімічній структурі цих речовин атоми вуглецю сполучаються з атомами кисню і водню.
 • Вуглеводи входять до складу клітин і тканин живих організмів: в рослинах їх утримується близько 80%, а в тканинах тварин - усього до 2% (у вигляді глікогену - тваринного крохмалю).
 • Процес утворення вуглеводів в природі, або фотосинтез вуглеводів, здійснюється хлорофілом рослин з вуглекислого газу, повітря, ґрунтової води під впливом сонячної енергії.
 • Кисень, який утворюється при цьому, виділяється в атмосферу, а цукри накопичуються в коріннях, плодах і ягодах у вигляді крохмалю, сахарози і фруктози.
 • Крім цього, цукри в клітинах рослин і живих організмів дають початок іншим органічним сполукам - жирам, органічним кислотам, а в зв'язку із засвоєнням азотистих речовин із ґрунту - білкам.
 • Харчуючись рослинними продуктами, організм людини та тварин використовує органічні речовини, накопичені рослинами в процесі фотосинтезу.
 • Вуглеводи в організмі використовуються переважно як джерело енергії для м'язової роботи.
 • Повне виключення вуглеводів неприпустимо, тому що вуглеводи необхідні організму як складова структурна частина клітин.
 • Вуглеводи необхідні для нормальної роботи м'язів, серця, печінки.
 • По харчовій цінності вуглеводи підрозділяються на засвоювані і незасвоювані.
 • Засвоювані вуглеводи перетравлюються, всмоктуються в організмі (глюкоза, фруктоза, сахароза, мальтоза, крохмаль, глікоген).
 • Незасвоювані - не розщеплюються ферментами (харчові волокна), регулюють швидкість перистальтики кишечнику, забезпечують корисну мікрофлору кишківника, регулюють об’єм затримання рідини(консистенція випорожнень), деякі види клітковини роблять гранули сухого корму для тварин міцнішими і це забезпечує додаткове механічне очищення зубів, для котів правильна клітковина у сухому кормі допомагає виведенню шерсті з шлунку.
 • Крохмаль є найважливішим вуглеводом, що міститься у сухому кормі для домашніх тварин. Крохмаль – це вуглевод рослинного походження, який у достатній кількості присутній у зернових. 

Пшениця, кукурудза та рис на 60% складаються з крохмалю. Крохмаль є хорошим джерелом енергії. Але перш, ніж ссавці зможуть перетравити крохмаль, він має бути підданий термічній обробці. Нативний, сирий крохмаль не є легкозасвоюваним. Після термічної обробки (в процесі екструзії відбувається желатинізація крохмалю) крохмаль стає високо засвоюваним до 90-92%. До речі, виробництво сухого корму Husse відбувається виключно із використанням екструдера. 

Зернові у сухих кормах не наповнювач для здешевлення кінцевого продукту (для відповідального виробника, принаймні), а повноцінний і важливий елемент корму.

Розповсюджені причини негативного ставлення до зернових у кормах для собак та тварин:

 • Зерно не є природною частиною харчування хижаків.
 • Наявність у складі зернових глютену.
 • Розвиток алергічних реакцій на компоненти злаків.

І споживач має повне право на власну точку зору, вимагаючи беззернових кормів для домашніх улюбленців. 

Але є випадки, коли введення беззернового корму у раціон тварини, насправді, необхідне:

 • Встановлена лікарем непереносимість глютену, 
 • Наявність захворювання на ціалікію – аутоімунне захворювання тонкого кишківника, внаслідок генетичної схильності непереносимості глютену.

Виробники сухих кормів підтримують сучасні тенденції, попит та запит цільової аудиторії, тому пропонують споживачам беззернові корми для котів та собак. Але чи означає це, що беззернові корми для тварин повністю позбавлені вуглеводів? Відповідь - ні! Беззернові корми містять вуглеводи, що мають інше походження.

Основні характеристики беззернових кормів:

 • Не містять зернові (злаки)
 • Містить більше тваринного білку
 • Містить більше тваринного жиру
 • Містить менше вуглеводів ніж корми з вмістом зерна
 • Легше засвоюються

Беззерновий корм найчастіше є високопротеїновим.

Тому обираючи корм для улюбленця, важливо ознайомитися з його складом. Перший варіант покупки найкращого раціону – це продукція, яка користується гарною репутацією у інших власників собак, відповідає розмірам, породним особливостям вихованця і його активності. Велика частина власників собак вчиняє саме так, і вихованці відчувають себе цілком здоровими. Якщо ж у собаки є особлива потреба організму у протеїнах чи маються відхилення у здоров‘ї, етикетку корму доведеться читати особливо уважно. 

Часте питання: чи не зашкодить вихованцю надлишок білка в кормах для тварин? 

Якщо собака здорова, то надлишок білка не буде шкідливим. Організм у кращому випадку сам регулює необхідну кількість протеїну, перетворюючи його в енергію або білок. Надлишок виводиться за допомогою видільної системи. Зовсім інша справа, якщо у тварини проблеми з нирками. Крім того, білок - це найдорожчий компонент кормів, зайві витрати нікому не потрібні. Тому компанії, які займаються випуском кормів, виробляють продукцію з оптимальним вмістом білка. 

Команда спеціалістів Husse тримає руку на пульсі сучасних трендів, запитів споживачів і створює раціони для домашніх улюбленців найвибагливіших господарів. Тому у лінійці суперпреміальних кормів найвищої якості Husse з‘явилися наступні продукти:

OPUS FARM (ОПУС ФАРМ) – беззерновий повнораціонний корм для дорослих собак на основі курки та картоплі. Без барвників, консервантів, глютену чи злаків. Продукт містить ретельно підібрані інгредієнти найвищої якості і підходить для собак з чутливою травною системою. Спеціальна формула корму розроблена для задоволення природних потреб собак, використовуючи енергію з джерел тваринного походження за аналогією харчування диких вовків.

OPUS OCEAN (ОПУС ОУШН) – беззерновий повнораціонний корм для дорослих собак на основі лососю та картоплі. Без барвників, консервантів, глютену чи злаків. Продукт містить ретельно підібрані інгредієнти найвищої якості і підходить для собак з чутливою травною системою чи алергіями.

OPUS LYNX (ОПУС ЛІНКС) - повнораціонний корм для дорослих котів на основі курки та картоплі: беззернова формула корму збагачена тваринними білками за аналогією харчування дикої рисі. Продукт містить ретельно підібрані інгредієнти найвищої якості та підходить для котів з чутливою травною системою. Без штучних барвників і консервантів; без глютену і злаків.

Сподіваємось, що допомогли трохи більше дізнатися та розібратися в певних особливостях сухих кормів.

Зважуйте, цікавтеся, знайомтеся, пробуйте та замовляйте! 

Знайдіть свій корм в широкому асортименті Husse!

 

Завантажити прикріплений документ

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll