Алергія чи ні?

07.04.2021
Алергія чи ні?

Алергія чи ні?

Алергічна реакція,  алергія, досить поширене явище серед людей та останнім часом все частіше такий діагноз отримують і  домашні тварини.

Алергія (від грец. Allos – чужий та ergon – діяти, реагувати) - підвищена якісно змінена реакція організму у відповідь на повторний контакт з алергеном (антигеном). Речовини, що здатні викликати алергію, називаються алергенами.

Алергенами є насамперед чужорідні білки, а також високомолекулярні сполуки небілкової природи:

  • Екзоалергени (ті, що потрапляють до організму ззовні) – рослинного(пилок, плоди, листя…), тваринного(білок, сироватка крові, шерсть, пух…) походження; побутові хімічні речовини; лікарські речовини; мікроби та їх токсини…
  • Ендоалергени (утворюються у самому організмі)

Для того, щоб у організмі розвинулася алергічна реакція потрібно, щоб алерген потрапив до організму повторно.

За перебігом алергічні реакції поділяються на:

  • Реакції негайного типу (розвивається за 5-10 хвилин після повторного потрапляння алергену).
  • Реакція уповільненого типу.

Сьогодні мова піде про кормову (харчову) алергію у домашніх тварин.

Даний вид алергії – широко розповсюджене захворювання серед молодих тварин.

Ознаки алергії:

  • ураження травної системи: біль у животі, нудота, блювання, проноси та запори,
  • ураження судин (набряки),
  • шкіра: висипи, запальні ділянки, свербіж.

Люблячі господарі при проявах таких ознак у своїх улюбленців поспішають до ветеринарного лікаря. Лікар ставить діагноз, харчова алергія, базуючись на зібраних даних анамнезу, дослідженні крові, робить провокаційні шкірні та внутрішньо шкірні проби та інше.

        А чи можливо при перших проявах погіршення стану домашньої тварини,                запідозривши у неї алергічну реакцію підтвердити чи спростувати дане захворювання?

Звичайно краще звернутися до ветеринарного лікаря, але існує і інший шлях.

Елімінаційна дієта та алергічна провокаційна проба:

Перевірка корму на алергенність полягає у наступному: годування тварин новим харчовим джерелом білка та вуглеводів протягом 12 тижнів. Новим джерелом буде білок та вуглеводи, яких тварина ніколи раніше не їла. Прикладом може бути баранина та рис, або конина та картопля.

Незалежно від використовуваного раціону, це повинно бути єдиним, що тварина їсть протягом 12 тижнів. Це означає, що ніяких частувань! Абсолютно нічого, крім спеціального корму, який тестується та води.

Якщо використовуються покупний корм, треба переконатись, що в ньому відсутні пшениця і глютен. Наприклад, корми Husse: Digest Sensitive та Ocean Careвідповідають цим умовам.

Ветеринари зазвичай рекомендували тримати домашнього улюбленця на спеціальній дієті лише протягом 3 тижнів. Але нові дослідження показують, що лише 26% собак, що страждають на харчову алергію, дають реакцію протягом 21 дня, а переважна більшість домашніх тварин дають реакцію протягом 12 тижнів. Тому, дуже важливо тримати домашнього улюбленця на дієті всі 12 тижнів. Якщо в собаки спостерігається суттєве зменшення або зникнення симптомів, то тварина повертається до початкового корму.

Це називається «провокаційна проба», і вона є незамінна для підтвердження діагнозу. Якщо симптоми повертаються після повернення до початкового годування, діагноз харчової алергії підтверджується. Якщо жодних змін в симптомах не було, але все ще зберігається підозра на харчову алергію, то можна спробувати провести провокаційну пробу з використанням іншого корму.

Міцного здоров’я Вам та Вашим улюбленцям!

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll