Актуальне питання літа

09.06.2021
Актуальне питання літа

Літня пора – сезон канікул, відпусток, подорожей… Погодні умови, нарешті дозволяють скинути набридлий за час осінньо-зимово-весняного сезонів теплий одяг та дозволити собі багато свіжого повітря, сонечка та відпочинку на березі річки, озера чи моря. Наші домашні улюбленці, звісно, як завжди поряд і на відпочинку, і у повсякденному житті. Тож маємо враховувати і їхній стан та реакції на підвищення температури зовнішнього середовища.

 

У літню спеку собаки та коти, мешканці міст, часто страждають на тепловий та сонячний удар. Що потрібно знати про ці стани, як допомогти у разі такої проблеми та як не допустити цього.

Теплове перегрівання (гіпертермія) – захворювання, яке характеризується розладом функцій центральної нервової системи і як наслідок порушення функцій усіх органів та систем, внаслідок загального перегріву організму.

Норма температури тіла у собак 37,5 - 39°С

Норма температури тіла у кішок 38 - 39°С

Теплове перегрівання виникає при високій вологості і температурі зовнішнього середовища, при перебуванні тварин у закритих приміщеннях з поганою вентиляцією за нестачі або відсутності питної води. Особливо сприйнятливі до перегрівання собаки брахіцефали: французькі та англійські бульдоги, мопси, німецькі боксери та коти - британці та шотландці, а також тварини з зайвою вагою, з хронічною серцево-судинною та легеневою недостатністю. При гіпертермії відбуваються глибокі порушення обміну речовин та накопичення токсичних продуктів обміну.

Симптоми гіпертермії:

 • Підвищення температури тіла
 • Розлади дихання та серцебиття
 • Загальна слабкість
 • Хитка хода
 • Пінисті виділення з рота та носа
 • Збудження, що змінюється пригніченням
 • Тремтіння
 • Блювання та діарея

Сонячний удар – захворювання, спричинене дією на голову прямих сонячних променів, характеризується перегріванням кори головного мозку і важливих нервових центрів у довгастому мозку, гіперемією мозку та його оболонок, нервовими розладами.

Захворювання виникає коли тварини перебувають протягом тривалого часу під прямими сонячними променями, при посилених фізичних навантаженнях у сонячну погоду.

Симптоми сонячного удару:

 • Пригнічення
 • Часте, поверхневе дихання
 • Гаряча голова
 • Блювота
 • Знижений тонус м’язів
 • Судоми

Обидва описані стани загрожують життю тварин.

Як допомогти тварині:

Потрібно негайно перевести тварину у прохолодне приміщення з гарною вентиляцією, або перемістити на чисте повітря у затінок. Напоїти водою (невеликими порціями), змочити тіло прохолодною, але не крижаною водою, прохолодним вологим рушником чи серветкою протерти живіт, внутрішню поверхню стегон та пахви, зробити прохолодний компрес на голову.

Якщо тварині не стає краще потрібно терміново звертатися до ветеринарного лікаря.

Прості речі, яких потрібно дотримуватися під час спекотних літніх днів, убезпечать Ваших улюбленців від описаних вище станів:

 • Не залишайте своїх тварин у машині у спеку навіть на 5 хвилин це може коштувати їм життя.
 • Плануйте прогулянки, тренування, подорожі та відпочинок з тваринами у вранішні або вечірні години за комфортної температури навколишнього середовища.
 • Забезпечте своїх улюбленців постійним доступом до свіжої, прохолодної питної води (ретельно стежте за чистотою посуду для води).
 • Пам’ятайте про якісне повнораціонне харчування ваших улюбленців – тварини з надлишковою вагою – у групі ризику багатьох захворювань.

Тож пам’ятаємо, що тварини які живуть разом з нами, нам повністю довіряють, ми несемо повну відповідальність за їхнє життя та здоров’я.

А для зручного та веселого відпочинку на природі з тваринами за комфортних температур Husse пропонує для Ваших улюбленців якісні та яскраві аксесуари:

Фрісбі веселий та простий спосіб тренування для Вас та Вашого собаки. Для тих, хто просто обожнює гратись! Husse Фрісбі виготовлений із високоякісного силікону, має розмір 17,5 см у діаметрі та рекомендується як для цуценят, так і для дорослих собак. Ідеально підходить для початківців!

Ігрове кільце для собак 100 % натуральний каучук. Доступний у двох розмірах: великий: діаметр 19 см, середній: діаметр 15 см.

Іграшка для собак М'яч 100 % натуральний каучук. Доступний у двох розмірах: великий: діаметр 9 см, маленький: діаметр 6,5 см.

Іграшка для собак Кегля 100 % натуральний каучук. Доступний у двох розмірах: великий: 16 см, маленький: 12 см.

Силіконова миска складна миска для зберігання, зручна у подорожах. Легко поміщається в кишеню, чудово підходить для прогулянок у парку. Для води та корму. 140х90х50 мм.

Кепка з козирком з логотипом Husse – захисту у літню пору потребують не лише тварини, а і їхні господарі.

Контейнер для пакетів у формі кісточки для пакетів Husse для прибирання за собаками. Містить рулон біорозкладних пакетів 15 шт. Компактний, багаторазовий з міцною кліпсою, яка легко прикріплюється до будь-якого повідка. Прибирати за своїм собакою легко та зручно. Параметри: 8*4 - 5*4 см.

Біорозкладні пакети для прибирання за собаками виготовлені з кукурудзяного борошна (100%) - безпечні для довкілля, тому це найкращий вибір для власників собак, які не байдужі до проблем навколишнього середовища! Екологічно безпечні!

Яскравих та безпечних літніх днів Вам та Вашим домашнім улюбленцям!

 

Завантажити прикріплений документ

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll