Різниця між кормом економ та преміум класа

15.04.2020
Різниця між кормом економ та преміум класа

Більший денний розхід при годуванні - це єдиний наслідок, чи є якісь інші наслідки, пов’язані із здоров’ям, при годуванні кормом економ класу?


Рецептура корму для домашніх тварин з низькою вартістю передбачає використання більш дешевих інгредієнтів: вони часто містять неякісні побічні продукти тваринного походження, які є менш засвоюваними через наявність у них великої кількості сполучної тканини (= тканини, які важче засвоюються). Іноді також присутні складники, такі як пір’я, які також мають значно нижчу засвоюваність. Рослинні джерела білка (соєвий шрот) також використовуються в рецептурах економ класу через їх меншу собівартість. Однак рослинні білки мають нижчу біологічну цінність і менш засвоювані, ніж тваринні білки.


В ідеалі, крупи повинні включатись в корм для домашніх тварин у вигляді цільних зерен, і в цьому випадку в списку інгредієнтів вони позначаються своєю назвою або назвою із простим описом, наприклад, кукурудза, цільна кукурудза або мелена кукурудза. Зернові злаки широко використовуються в приготуванні хліба, випічки, макаронних виробів та інших продуктів харчування для людей, при цьому утворюються нижчої якості зернові продукти, які є побічними продуктами/відходами такої зернопереробної промисловості, орієнтованої на споживання людьми. У дешевих собачих кормах замість використання цільного зерна часто використовують залишки мукомольної промисловості, такі як пшенична мучка.

 

Мучка містить в собі тонкі частинки висівок пшеничного зерна, оболонок, зародків, певну кількість борошна і відходів з помолу: ці «хвости» мукомельного виробництва більш багаті на волокна і менш засвоювані у порівнянні з цільнозерновими продуктами. Іншими побічними продуктами, які використовуються у виробництві дешевих кормів для собак є оболонки арахісу, початки кукурудзи, шолуха вівса, сої, рису, хлопку, шкарлупа мигдалю.

Рослинні субпродукти, які використовуються у рецептурах дешевих кормів, мають нижчу засвоюваність: у порівнянні із цільним зерном вони містять менше енергії і більше волокнистих компонентів зерна (висівок/оболонок). В результаті при годуванні не тільки зростає кількість корму. Нижчою є також його засвоюваність, що може викликати проблеми з травленням, м’який стілець і зміни у роботі мікрофлори ШКТ та метеоризм/накопичення газів. Особливо вразливі до цього собаки з чутливою системою травлення. Крім того, дієта на основі корму з низькою засвоюваністю призводить до більш частих позивів до випорожнення і більшої кількості фекалій. Якщо корм не перетравлюється повністю, це також означає, що поживні речовини всмоктуються не в повній мірі, в результаті – собака змушений їсти більше, щоб забезпечити себе поживними речовинами у необхідному об’ємі. Через це купівля собачого корму, який має низький коефіцієнт засвоюваності, може бути зовсім не такою вигідною угодою, якою вона здається.

 

Рецептури преміум класу містять інгредієнти з вищою засвоюваністю та більшою біологічною цінністю. З цих рецептур виключена дешева сировина низької якості. В якості рослинної сировини використовують цільнозернові продукти, особливо легкозасвоювані безглютенові злаки, такі як рис. Рецептури супер преміум класу зазвичай також містять нутрицевтики для зміцнення здоров'я, такі як пребіотики та антиоксиданти.

Чи впливає якість корму на кількість корму?

Дійсно, окрім факторів, що впливають на потреби собаки, якість корму також визначає кількість, якою потрібно годувати. Власне кажучи, кількість корму, необхідна для годування, безпосередньо пов'язана з калорійністю. Собаки щодня потребують певної кількості метаболічної енергії і їх слід годувати такою кількістю корму, яка забезпечить їм отримання цієї енергії. Чим вища калорійність корму, тим менше корму слід згодовувати собаці.

Завдяки високій якості сировини, корм для собак супер преміум класу має більшу калорійність та вищу засвоюваність, що призводить до набагато більшого вмісту в цих кормах метаболічної енергії. Корм для собак супер преміум класу зазвичай містить до 20% більше енергії. Це означає, що собаки потребують менших кількостей корму супер преміум класу, порівняно з дешевшим кормом економ класу. Це досить важливо, оскільки різниця в кількості корму для годування часто в значній мірі компенсує різницю в ціні кормів преміум-класу та економ-класу.

Читати більше: https://www.husse.ua/news/jak-goduvati-sobaku

Husse – високоякісні корми Супер Преміум класу зі Швеції. Шведська якість вже в Україні! Шведські корми для собак та для котів Husse.

Всі права збережені. Перепублікація дозволяється лише за письмового дозволу компанії Husse.

« Назад
Імпортер продукції Husse в Україну - ТОВ “ГУД ПЕТ ФУД” - Ідентифікаційний код 41999828 - Адреса: 01001, м. Київ, - вул. Хрещатик, 7/11, офіс 207
VISA   MasterCard   
Scroll